13-15 wrzesień 2012

Pielgrzymka autokarowa śladami
bł. Jana Pawła II

W dniach 13- 15 września odbyła się pielgrzymka autokarowa do Ojcowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia Wadowic i Krakowa. Opiekunem duchowym wyprawy śladami bł. Jana Pawła II był ksiądz proboszcz Jan Gołąbek.

W pierwszym dniu pielgrzymi mogli zobaczyć Ojcowski Park Narodowy z Jaskinią Łokietka oraz Zamek w Pieskowej Skale. Nocowali w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W kolejnym dniu grupa zwiedzała w Oświęcimiu Obóz Zagłady Auschwitz-Birkenau oraz Wadowice, miejsce urodzenia bł. Jana Pawła II. Dzień zakończyła wspólna Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Proboszcza w Sanktuarium przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej.

W ostatnim dniu pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej oraz zwiedzali Wawel i starówkę krakowską. Pielgrzymi szczęśliwi i zadowoleni powrócili do Śródborowa w sobotę późnym wieczorem.

Pielgrzymka w obiektywach Naszych Parafian.