20-22 czerwca 2013r.

Pielgrzymka autokarowa po Sanktuariach Pojezierza Mazurskiego i Wileńszczyzny.

W dniach od 20 do 22 czerwca grupa naszych parafian wraz z księdzem Proboszczem Janem Gołąbkiem wyruszyła na szlak Sanktuariów Mazur i Wileńszczyzny.

Pierwszego dnia pielgrzymi odwiedzili: Suchowolę - miejsce urodzenia bł. Jerzego Popiełuszki, Augustów, skąd popłynęli statkiem do Sanktuarium w Studzienicznej szlakiem bł. Jana Pawła II i udali się na nocleg do Trok na Litwie.

Drugiego dnia nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Trockiej - Patronki Litwy oraz zamek w Trokach i miejsce kaźni narodu polskiego i żydowskiego w Ponarach.

Kolejnym etapem pielgrzymki było Wilno z jego Sanktuariami: Matki Bożej Ostrobramskiej, Miłosierdzia Bożego i Św. Kazimierza Królewicza; nekropolie na Rossie i Antokolu oraz wileńską starówkę i wzgórze Trzech Krzyży, skąd można było podziwiać panoramę Wilna.

Trzeciego dnia pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Sejnach i Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Do Śródborowa powrócili w godzinach wieczornych zadowoleni i pełni wrażeń z nadzieją na kolejną pielgrzymkę.

Relacja foto.