Całość galerii z innych wydarzeń jest na Fecebooku.

Czuwanie modlitewne po Ś. D. M. 09 IX 2016 r.

Maryja objawiając się pastuszkom w Fatimie, jak Abraham szukała sprawidliwych, aby móc prosić Syna by nie zniszczył miasta przez wzgląd na wiarę i wyrzeczenia tych małych dzieci. Maryja wybrała trójkę pastuszków, Mt 18, 19 Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

Pamiętamy jak Abraham rozmawiał przyjaźnie z Bogiem Rdz. 18. 24-33 Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają?
25 O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?
26 Pan odpowiedział: Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich.
27 Rzekł znowu Abraham: Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem.
28 Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto? Pan rzekł: Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu.
29 Abraham znów odezwał się tymi słowami: A może znalazłoby się tam czterdziestu? Pan rzekł: Nie dokonam zniszczenia przez wzgląd na tych czterdziestu.
30 Wtedy Abraham powiedział: Niech się nie gniewa Pan, jeśli rzeknę: może znalazłoby się tam trzydziestu? A na to Pan: Nie dokonam zniszczenia, jeśli znajdę tam trzydziestu.
31 Rzekł Abraham: Pozwól, o Panie, że ośmielę się zapytać: gdyby znalazło się tam dwudziestu? Pan odpowiedział: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu.
32 Na to Abraham: O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu? Odpowiedział Pan: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu.
33 Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie.

A gdyby znalazłoby się pięciu sprawiedliwych, którzy pojechaliby na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, tyle tam gości z zagranicy przyjedzie, trzeba im Kraków pokazać, pooprowadzać, bo dróg nie znają, opowiedzieć historię tego miasta, groby królów pokazać. Chciałoby się usłyszeć: przez wzgląd na tych pięciu, nie zniszczę! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie? Maryja objawiając się dzieciom w Fatimie pokazała im piekło, a nie wesołe miasteczko, pytała ich: czy chcą ofiarować swoje wyrzeczenia za nawrócenie grzeszników, a nie czy wyjdą na drogę ze smartfonem łapać pokemony. Tak się zbiegło w czasie, że gdy były w Polsce Światowe Dni Młodzieży na uliacach wielu młodych ludzi ruszyło się ze swoich domów ze smartwfonami w ręku, aby łapać pokemony. Głodny rzuca się na jedzenie i zapomina oddychać, tak i wielu rzuciło się na nowoczesność zapominając, że miejsce i czas domagało się innego świadectwa.

Następne czuwanie połączone z wniesienim krzyża misyjnego do świątyni będzie 13 października godz. 18.30 przed setną rocznicą zakończenia objawień w Fatimie. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza silnych chłopców i panów, aby ciężki dębowy krzyż wnieść do światyni. Krzyż będzie towarzyszł nam w czasie nabożeństw przez pięć tygodni, abyśmy odprawiając pięć pierwszych sobót miesiąca dobrze przygotowali parafię na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Misje - informacje.