Kandydaci do bierzmowania organizują się rejonami na przygotowanie liturgii w wyznaczone niedziele, materiał dla kandydatów i rodziców.

Bierzące informacje pod tym linkiem.

Polecam osobistej refleksji na czas pandemii fragment z życiorysu św. Jana Pawła II. "Dnia 1 września 1939 wybuchła II wojna światowa. Ksiądz Kazimierz Figlewicz wspomina: Poranne naloty na Kraków wywołały popłoch wśród pracowników Katedry tak, że nie miał mi kto posłużyć do mszy św. Nawinął się Karol, który przyszedł z Dębnik na Wawel do spowiedzi i komunii św., - gdyż był to akurat pierwszy piątek miesiąca, przez młodego polonistę pod względem religijnym pilnie przestrzegany. Utkwiła mi w pamięci ta pierwsza wojenna msza przed ołtarzem Chrystusa Ukrzyżowanego - wśród wycia syren i huku eksplozji.

Czy ją dzisiejszy Ojciec Święty jeszcze pamięta ? Szczególnie utkwił mi w pamięci dzień 1 września 1939 roku. Był to pierwszy piątek miesiąca. Przyszedłem na Wawel, aby się wyspowiadać. Katedra była pusta. To był chyba ostatni raz, kiedy mogłem do nie swobodnie wejść. Została później zamknięta, a Zamek Królewski na Wawelu stał się siedzibą generalnego gubernatora Hansa Franka. Ks. Figlewicz był jedynym kapłanem, który dwa razy w tygodniu mógł odprawić w zamkniętej Katedrze Mszę św. pod nadzorem niemieckich policjantów. W tych trudnych czasach stało się jeszcze bardziej jasne, czym dla ks. Figlewicza była Katedra, groby królewskie, ołtarz św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Do końca życia pozostał on wiernym stróżem tego szczególnego sanktuarium Kościoła i Narodu, a mnie nauczył wielkiej miłości do Katedry Wawelskiej, która miała stać się kiedyś moją katedrą biskupią."

Zapraszam do odbierania w kaplicy imiennych kart do bierzmowania - odbiór karty będzie poświadczeniem woli przygotowywania się do bierzmowania.

Druk karty zapisu do bierzmowania.

Czytania, psalm i modlitwa powszenia na niedziele godz. 10.30

1. Proszę nauczyć się dialogu z biskupem - odpytanie na zoomie
  2. Proszę zapoznać się z materiałami i przygotować się do rozmowy - odpytanie na zoomie
  3. Proszę zapoznać się ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski dotyczącymi przygotowania do bierzmowania.
  4. Proszę zapoznać się z dekretem biskupa i kurialnymi zasadami przygotowania do bierzmowania.